Ing. Rudolf Kubíček, 48 let, IT manager

 „Využít nové technologie tak, aby se nám v našem městě lépe žilo a vytvořit díky nim prostor pro budovaní kultury a prostředí místa , kde žijeme“

Narodil jsem se v roce 1970 v Havlíčkově Brodě , kde dnes také bydlím společně s ženou Janou a dětmi Martinem a Klárou

  • Do studií na vysoké škole jsem žil v Příčné ulici u kostela a na dotek od parku. Svá brodská školní léta jsem pak prožil v ZŠ Štáflova a pak na brodském gymnáziu. Také díky tomu mám celé dětství spojené s naším parkem a centrem Havlíčkova Brodu.
  • Po dokončení VŠ jsem pracoval v Praze a Mostě – vždy při návštěvě Brodu jsem si uvědomoval rozdíl mezi velkým městem, krajinou zničenou člověkem a nezničenou Vysočinou. Když pak po narození syna jsem stál před otázkou kam dál, odpověď byla jasná zpět na Vysočinu. Nejdříve do Přibyslavi , kde jsem získal práci a byt s tím, že jakmile to bude možné vrátíme se zpět do Brodu. To se mi povedlo před deseti lety, kdy jsme si našli dům v brodské čtvrti Čechovka, kde žijeme dodnes.
  • Důležitou součástí mého života je vedle mé rodiny společnost ACO Industries Přibyslav, kde pracuji od roku 1995. Celých 23 let pracuji ve společnosti jako IT manager od jejích počátků, kdy měla asi 150 zaměstnanců až dodnes kdy máme asi 900 zaměstnanců ve čtyřech společnostech po celé ČR a z toho 750 v Přibyslavi.
  • Ve své práci a obecně ve svém životě rád ovlivňuji věci, lidi kolem sebe tak, aby vše dávalo smysl a proto chci využít svých zkušeností z IT a z budovaní komerční společnosti ve veřejné sféře tak, aby posloužili ke zjednodušení našeho života a my díky tomu získali prostor a zdroje pro více kultury, vice revitalizace přírody v našem městě.
  • Dlouhodobě spolupracuji s organizátorkami farmářských trhů „Koudelův talíř“, kde zajišťuji hudební část trhů, která je již jejich nedílnou součástí.
  • Poslední dva roky se velmi rád účastním společných setkání s přáteli našeho partnerského města Brielle jak u nich tak u nás.
  • Ve volném čase hraji jako kytarista ve čtyřech víceméně brodských hudebních uskupeních Paikot-Ikot, Wobčas, AtTime a United Cowboys, které často vystupují i na brodském náměstí a snaží se přispět k vytvoření příjemné a přátelské atmosféry našeho města.