Bc. Michaela Krpálková, 45 let, PR pracovnice a členka kulturního výboru ZM

Kultura není „pouze“ divadlo a kino, ale zahrnuje vše, co v nás formuje zvyky, znalosti, právo, morální hodnoty, umění a víru, které jsme si osvojili jako členové společnosti. B. Tylor (upraveno)

Pochází z moravského Kyjova, vystudovala zdravotní školu a v Praze prošla několika špičkovými pracovišti, od „jipky“ na Bulovce a Homolce po transplantační centrum v IKEMu, působila též u Záchranné služby a německé farmakologické firmy. Během péče o malého syna a dceru dokončila studium na filozofické fakultě v Plzni, obor sociální a kulturní antropologie.

V roce 2014 založila zájmovou skupinu MOTANICE, která se zabývá ručními pracemi a s jejímiž členkami zrealizovala již několik artových instalací v Brodě, Okrouhlici a Jihlavě, jako byly Šála a květinové vitráže pro Kateřinu, Svetry v parku, Čepice pro Jana Z., Zažít město jinak a další. Samostatným projektem byla Pletená stezka Bohuslava, Daniela a Jiřího Reynkových a Jana Zrzavého, slavnostně otevřená začátkem loňského září. Celkem 14 informačních tabulí doplněných pletážemi mělo pozitivní ohlas; stezka získala Kulturní cenu města za rok 2017 a krajskou cenu za Skutek roku 2017. Míša je spoluzakladatelkou a předsedkyní Spolku Epigram, se kterým uspořádala řadu kulturních akcí; v současné době spolek usiluje o záchranu kostela svaté Kateřiny, kde pořádá kulturní cyklus Kateřina žije! Působí též ve výboru pro cestovní ruch, média a kulturu našeho města.

Baví ji vše, co má spojitost s uměním i architekturou. Nenechá si ujít dobrou výstavu ani koncert, má ráda literaturu, divadlo a film.

V našem městě by ráda podpořila strategický rozvoj kultury a cestovního ruchu a zrušila neslavný slogan „Havlíčkův Brod – kultury hrob“.