Bc. Hynek Kadečka, DiS., 37 let, zdravotnický záchranář

„Historické centrum bez vizuálního smogu.“

Narodil se v Havlíčkově Brodě před 37 lety a kromě studentských let zde celou dobu spokojeně žije. Absolvoval Sportovní gymnázium Pardubice, Českou zemědělskou univerzitu v Praze, včelaře v Blatné a zdravotnického záchranáře v Plzni. Od roku 2005 pracuje na krajské záchrance, na rok si odskočil do sociálních služeb v Domově pro seniory Reynkova. Práce v pomáhajících profesích ho stále baví a naplňuje.

V Brodě byl členem několika komunit, především sportovních. Jako člen vodáckého oddílu Jirky Košťála byl u stavby loděnice v zátoce za Plastimatem, kde již 25 let roste jím zasazený strom. Hrál stolní tenis v dnes již neexistující sokolovně a košíkovou; kvůli basketbalu nakonec odešel z brodského gymnázia do Pardubic do profesionálního klubu. Když čas dovolí, rád zajde podpořit sportovní týmy v našem městě; nejvíce ho to táhne na softbal, který velmi slušně hraje bratr Karel.

Největším bohatstvím je pro něj rodina, s ženou Hanou má dvě malé děti. Rád cestuje, sportuje, tráví čas s přáteli, v přírodě, rád zajde na zajímavou kulturní akci.

Sám říká: „V Brodě vnímám, že lidé hodně řeší dopravní situaci, zácpy, nedostatek parkování. Nejen v osobním životě mě štve pokrytectví – když město realizuje nádherný projekt rekonstrukce Havlíčkova náměstí a poté ho nechá zhyzdit pouliční reklamou, když se koalice zaklíná sociální politikou a toleruje hazard ve městě.

Brod je pro mě řeka, park, kaskáda rybníků, historické centrum, mnoho aktivních lidí a komunit, ať už kulturních, sportovních, duchovních, zájmových, potřebných. Rád bych tyto komunity podporoval, propojoval, aby nadále vnášely život do veřejného prostoru. Přál bych si, aby v městem zřizovaných organizacích pracovali spokojení zaměstnanci a díky tomu poskytovali kvalitní služby – vzdělávací, sociální, kulturní, bezpečnostní a další.“